10.10.2016r.

ZBYT SZYBKA JAZDA NA ŚLISKIEJ JEZDNI

Jesień to trudny czas na drogach. Najbardziej niebezpiecznym okresem jest jej początek, kiedy to kierowcy przyzwyczajeni są do ładnej pogody i zapominają o zmieniającej się aurze i gorszych warunkach podróżowania. Tylko w miniony weekend, każdego dnia dochodziło średnio do kilkunastu kolizji. Powodem większości z nich była prędkość, której kierowcy nie dostosowali do warunków panujących na drodze.

Jesień to czas, kiedy gwałtownie zmieniają się warunki pogodowe. Opady deszczu i spadające na drogę liście znacznie wydłużają drogę hamowania. Sprawiają również, że przy zbyt dużej prędkości kierowcy mogą stracić panowanie nad pojazdem.

To właśnie prędkość była przyczyną większości zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na terenie miasta. Policjanci, każdego dnia obsługiwali po kilkanaście kolizji.

Do jednej z nich doszło wczoraj (09.10.2016) około godz. 15:40 na ul. Tuwima.

Kierujący fordem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy i barierki ochronne oddzielające pasy ruchu.

W aucie podróżowały cztery osoby. Mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie, nikomu nic się nie stało. Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach. Zmieniająca się pogoda jest bardzo zdradliwa i znacznie wpływa na bezpieczeństwo podczas podróży. W wielu miejscach na nawierzchni leżą opadające z drzew liście, które wydłużają drogę hamowania. Kierowcy powinni również pamiętać aby poruszać się po drodze z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości.

"Wolniej znaczy bezpieczniej"- to hasło powinno towarzyszyć nam podczas jesiennych wyjazdów.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:

Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<