11.05.2017r.

WJECHAŁ NA SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE I DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI

Policjanci pracowali na miejscu kolizji dwóch pojazdów. Kierowca renault wjechał na skrzyżowanie mimo czerwonego światła i zderzył się z jadącym prawidłowo volkswagenem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali prawo jazdy sprawcy zdarzenia, a o tym czy i kiedy je odzyska zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 11.05.2017 rano w Olsztynie. Jadący ul. Armii Krajowej w kierunku ul. Sielskiej kierowca renault nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie z ul. Schumana na czerwonym świetle. Tam zderzył się z jadącym prawidłowo volkswagenem, którym podróżowały kobiety z dwójką małych dzieci. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Uczestnicy zdarzenia zostali zbadani na miejscu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

51-letni kierowca renault był trzeźwy. Policjantom powiedział, że zdawał sobie sprawę z tego, że nie powinien wjeżdżać na skrzyżowanie na czerwonym świetle, jednak zdecydował się zaryzykować. Za rażące naruszenie przepisów drogowych funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu, gdzie podjęta zostanie decyzja, czy mężczyzna zachowa swoje uprawnienia.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:

Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<