11.06.2016r.

GROŹNE KOLIZJE Z UDZIAŁEM ROWERZYSTÓW

Policjanci olsztyńskiej drogówki pracowali na miejscu dwóch kolizji z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej i Wojska Polskiego renault potrącił kierowcę jednośladu przejeżdżającego przez pasy na czerwonym świetle. Godzinę później, na ul. Patryzantów volkswagen włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu chodnikiem rowerzyście i potrącił go. Policjanci przypominają- rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu. Jest to grupa najbardziej narażona na tragiczne konsekwencje

Do groźnej kolizji doszło około godz. 15:30 na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej i Wojska Polskiego. Jadący lewym pasem renault potrącił rowerzystę. W rozmowie ze świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierowca jednośladu przejeżdżał przez pasy na czerwonym świetle.

23-latek został zabrany przez karetkę do szpitala na badania. Ma rozciętą głowę i ogólne potłuczenia.

Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy. Za spowodowanie kolizji kierowca jednośladu może zostać ukarany mandatem karnym.

Godzinę później, na ul Partyzantów doszło do kolejnego potrącenia rowerzysty. Tym razem sprawcą byl kierowca volkswagena. Nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu i potrącił jadącego chodnikiem mężczyznę. Kierujący jednośladem został zabrany do szpitala. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci przypominają

Rowerzyści wspólnie z pieszymi to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są osłonięci karoserią, ich pojazdy nie są zabezpieczone strefami zgniotu, nie mają pasów bezpieczeństwa, ani poduszek powietrznych. Zdarzenia drogowe z ich udziałem mogą być tragiczne w skutkach.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:

Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<