11.10.2016r.

ZAMIAST ZWOLNIĆ PRZED PASAMI, ZMIENIŁ PAS, ŻEBY OMINĄĆ PIESZEGO

Jak widać na załączonym nagraniu kierowcy peugeota bardzo się spieszyło. Zamiast zatrzymać pojazd przed przejściem, kierowca przyspieszył i złamał przepisy drogowe by ominąć przechodzącego po pasach mężczyznę. Sytuacje ta zarejestrował olsztyński ITS, dzięki któremu policjanci już po kilkunastu minutach zatrzymali sprawcę.

Wczoraj do oficera dyżurnego olsztyńskiej komendy około północy zadzwonił mężczyzna, który miał wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy peugeota, który z dużą prędkością ominął go na pasach na jednej z ulic Olsztyna. Policjant przyjmujący zgłoszenie szybko odszukał nagranie, na którym zarejestrowany był moment niebezpiecznego manewru.

Jak widać na powyższym nagraniu, kierowca nawet nie próbował zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. Ominął pieszego zjeżdżając na sąsiedni pas jezdni i odjechał licząc, że nie odpowie za popełnione wykroczenie. Nie spodziewał się pewnie, że po kilkunastu minutach zostanie w związku z tą sprawą zatrzymany przez policyjny patrol do kontroli drogowej. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 24-latka i okazało się, że był trzeźwy. Co więc skłoniło go do takiego manewru?

Mężczyzna tłumaczył, że zauważył pieszego w ostatniej chwili i omijając go w ten sposób, zrobił to, by go nie potrącić. Nie przekonało to policjantów, którzy za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali 24-latka mandatem i nałożyli na niego punkty karne.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:

Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<