17.10.2016r.

JECHAŁ ZA SZYBKO, SKOSIŁ SYGNALIZATOR I ZATRZYMAŁ SIĘ MIĘDZY AUTAMI NA SKRZYŻOWANIU – SPRAWCA KOLIZJI UKARANY

Mandatem karnym został ukarany kierowca renault, który zdecydowanie za szybko wjechał na skrzyżowanie ulic Tuwima i Warszawskiej w Olsztynie. W wyniku tej nierozsądnej jazdy, podczas skrętu w prawo, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator, zatrzymując się tuż przed zaskoczonymi sytuacją innymi kierowcami. Jak łatwo spowodować kolizję w mieście jadąc zbyt szybko, pokazuje nagranie z kamer ITS.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (16.10.2016) kilkanaście minut przed godz. 14:00 na skrzyżowaniu ulic Tuwima i Warszawskiej w Olsztynie.

Kierowca renault, który jak widać na nagraniu bardzo się spieszył, podczas skręcania na skrzyżowaniu w prawo, nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator. W tym czasie na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na zmianę świateł stały inne samochody, których kierowcy nie mieli ani czasu, ani możliwości, by uciec z „toru jazdy” nierozważnego kierowcy. Na szczęście rozpędzone renault zatrzymało się tuż przed nimi i nikt inny w tej sytuacji nie ucierpiał. Uszkodzeniom uległy jedynie auto sprawcy kolizji i sygnalizator.

Wezwani na miejsce policjanci ukarali kierowcę renault mandatem i punktami karnymi.

Powyższe nagranie z kamer monitoringu pokazuje, jak łatwo spowodować kolizję, gdy jedzie się zbyt szybko w obszarze zabudowanym.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:

Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<