18.10.2016r.

POTRĄCENIE PIESZEJ PRZEZ MOTOCYKLISTĘ

Olsztyńscy policjanci poszukują pieszej, która została potrącona przez motocyklistę na jednej z olsztyńskich ulic. Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Policjanci apelują o ostrożność i zwracanie uwagi na to, co dzieje się na drodze wokół nas.

Na ul. 1 Maja w Olsztynie przez przejście dla pieszych przechodziła młoda kobieta. W tym samym momencie na przejście wjechał motocyklista, mimo że sygnalizator nadawał mu czerwone światło. Kierujący potrącił pieszą. Na szczęście siła uderzenia nie była na tyle duża, by spowodować u kobiety obrażenia i potrącona nie zwracając dłużej uwagi na motocyklistę odeszła z miejsca zdarzenia.

Sprawca kolizji po chwili został zatrzymany przez policjanta, który był świadkiem tego zdarzenia. 60-letniemu motocykliście zostało zatrzymane prawo jazdy i w najbliższym czasie jego sprawą zajmie się sąd. Do materiałów zostało również zabezpieczone nagranie z monitoringu miejskiego.

Olsztyńscy policjanci proszą o kontakt potrąconą kobietę lub osoby, które mogą pomóc ustalić jej tożsamość, pod numerem telefonu 89 522 38 82 lub bezpośrednio w Wydziale Wykroczeń Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i zwracanie uwagi na to, co dzieje się w okół nas. Chwila rozkojarzenia może być tragiczna w skutkach.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:

Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<