18.10.2017r.

WYPADEK PRZY LEWOSKRĘCIE

Do groźnej kolizji drogowej doszło wczoraj w godzinach wieczorowych. Młody kierowca, bo zaledwie 19-letni, jadąc swoim oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem na skutek czego doprowadził do zderzenia się pojazdów. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach. Sprawca kolizji stracił prawo jazdy, które posiadał od zaledwie 16 miesięcy.

Wczoraj (18.10.2017) o godzinie 19:25 w Olsztynie na skrzyżowaniu ulicy Limanowskiego z ul. Jagiellońską doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych, opla i forda. W zdarzeniu brali udział dwaj kierowcy oraz dwie pasażerki. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach.

Sprawcą zdarzenia był 19-letni kierowca opla, który wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Limanowskiego w ul. Jagiellońską nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu fordem jadącemu od ul. Sybiraków w kierunku ul. Limanowskiego na skutek czego doprowadził do zderzenia bocznego pojazdów. Droga w miejscu kolizji przez kilka godzin była częściowo zablokowana.

Policjanci obsługujący zdarzenie drogowe, sprawcy kolizji za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali prawo jazdy. Jak się okazało młody kierowca uprawnienia do kierowania pojazdami posiadał od zaledwie 16 miesięcy. Funkcjonariusze sporządzili również dokumentację z kolizji, która razem z wnioskiem o ukaranie trafi do sądu. To tam zapadnie decyzja, czy mężczyzna zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:


Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<