21.10.2016r.

KIEROWCA AUTOBUSU STRACIŁ PRAWO JAZDY PO TYM, JAK POTRĄCIŁ PIESZEGO

Olsztyńscy policjanci po tym, jak zatrzymali kierowcy autobusu prawo jazdy, skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. To efekt kolizji do jakiej doszło wcześnie rano na ul. 1 Maja. Na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych autobus komunikacji miejskiej potracił 54-letniego mężczyznę. Pieszy trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia nie były poważne.

Od początku roku policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali już 90 praw jazdy kierowcom, którzy w rażący sposób złamali przepisy drogowe, stwarzajac tym samym poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dziś (21.10.2016) do tej 90-tki dołączył 66-letni kierowca autobusu komunikacji miejskiej, po tym jak wcześnie rano potrącił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. Zdarzenie zarejestrował monitoring miejski.

Jak widać na nagraniu z kamer ITS kierowca nawet nie próbował hamować, więc najprawdopodobniej w ogóle nie zauważył pieszego. Wjechał w niego, gdy ten przechodził po oznakowanym i oświetlonym przejściu. Na szczęście potrącony 54-latek doznał jedynie ogólnych potłuczeń i nie wymagał dłuższej hospitalizacji.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy autobusu prawo jazdy i skierują wniosek o jego ukaranie do sądu.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:

Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<