29.12.2017r.

PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE OBOK RADIOWOZU – BYŁ NIETRZEŹWY

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 36-letni mieszkaniec Olsztyna. Kierujący na skrzyżowaniu ominął radiowóz i przejechał na czerwonym świetle. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Dodatkowo nie posiadał dokumentów od pojazdu i kierował samochodem niedopuszczonym do ruchu.

Dzisiaj (28.12.17r.) kilka minut po godzinie 05:00, policjanci olsztyńskiej drogówki podczas oczekiwania na zmianę światła z czerwonego na zielone, zauważyli pojazd bmw, którego kierowca ominął radiowóz i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci włączając sygnały świetlne i dźwiękowe zatrzymali go do kontroli drogowej.

W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od 36-letniego mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie policjantów i wykazało promil alkoholu w organizmie kierowcy. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że mieszkaniec Olsztyna nie posiada przy sobie niezbędnych dokumentów od pojazdu jak również to, że kieruje on autem niedopuszczonym do ruchu.

Nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie już poniósł dotkliwą karę ponieważ policjanci ukarali go mandatami na łączną kwotę 900zł. Mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z kosztami związanymi z odholowaniem auta na policyjny parking.

Ze swojego zachowania mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nagranie:


Galeria:Miejsce zdarzenia:


Źródło: KWP Olsztyn

Powrót <<<