17.02.2019r. #13

Serwisem olsztyńskiego ITS zajmie się Sprint

Sprint S.A. zadba o konserwację, utrzymanie i remonty sygnalizacji świetlnej i ITS w Olsztynie. Firma została wybrana w drodze przetargu nieograniczonego, gdzie nie miała żadnej konkurencji. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 3 679 627,31 PLN brutto.

Więcej >>>28.05.2018r. #12

ITS zostanie rozbudowany

Prezydent Piotr Grzymowicz podpisał umowę na rozbudowę systemu ITS. Nowe urządzenia pojawią się w mieście w ciągu nieco ponad roku.

Więcej >>>07.02.2018r. #11

ITS mógłby służyć bezpieczeństwu, ale służby się ociągają

Projekt tramwajowy w Olsztynie pozwolił na wdrożenie w mieście ITS-u. To inteligentny system, który pozwala nie tylko umiejętnie sterować ruchem, by rozładowywać korki, nadawać priorytet komunikacji miejskiej, ale także rejestrować poprzez monitoring zdarzenia m.in. na skrzyżowaniach. Mógłby więc służyć także zapewnieniu większego bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, jednak jak podkreśla prezydent, tak nie jest. Służby, które mogłyby korzystać z materiałów z kamer, ociągają się, by miejski system przejąć.

Więcej >>>30.12.2017r. #10

Jeszcze więcej kamer na skrzyżowaniach w Olsztynie

Miasto rozbuduje system sterowania ruchem ITS. Wiąże się to z zakupem nowych kamer ulicznych, biletomatów, a także programu do zliczania pasażerów korzystających z transportu publicznego.

Więcej >>>13.06.2017r. #9

W Olsztynie kamery ITS będą tropić kierowców rozmawiających przez komórki podczas jazdy

Kamery ITS pomogą w łapaniu kierowców, którzy używają telefonu komórkowego podczas jazdy.

Więcej >>>15.09.2016r. #8

CO Z TYM ITS? CZY ŁAMANIE PRZEPISÓW BĘDZIE KARANE?

Dzięki systemowi kamer władze miasta na bieżąco monitorują sytuację na olsztyńskich ulicach. Na dozorze jednak często się kończy, bo według ustawy o ruchu drogowym, miejskie służby nie mogą wykorzystać zapisu z rejestratorów do karania kierowców. Jakie są możliwe rozwiązania tej sytuacji?

Więcej >>>08.07.2016r. #7

Olsztyński ITS. Jedni go nienawidzą, inni nagradzają

Stworzony przy okazji budowy linii tramwajowych Inteligentny System Transportowy został właśnie nagrodzony przez międzynarodowe gremium.

Więcej >>>30.06.2016r. #6

DRUGA SZANSA DLA KAMER MIEJSKIEGO SYSTEMU ITS

Kamery systemu ITS, które zostały zainstalowane na olsztyńskich skrzyżowaniach sterują ruchem i zbierają dane statystyczne. Nadal jednak, w myśl obowiązującego prawa, nie można na podstawie zarejestrowanego przez nie obrazu karać kierowców za drogowe wykroczenia. Ta sytuacja może się jednak niedługo zmienić.

Więcej >>>17.06.2016r. #5

Pół roku po reaktywacji. Tramwaj zmienił Olsztyn na plus?

Sześć miesięcy to dobry czas, by ocenić, jak się sprawdza nowy środek komunikacji miejskiej i czy słuszne były obawy niektórych, że Olsztyn tramwajów nie potrzebował.

Więcej >>>30.05.2016r. #4

Czytelnik pyta o ITS. Drogowcy sprawdzili.

Jeden z mieszkańców ma wątpliwości co do funkcjonowania systemu sterującego sygnalizacją. Co na jego uwagi odpowiedzieli drogowcy?

Więcej >>>18.05.2016r. #3

ITS w Olsztynie wybrany liderem w Polsce

Od rana pracownicy firmy Sprint, która stworzyła dla Olsztyn system ITS, starają się ustalić przyczyny awarii, która spowodowała opóźnienia w kursowaniu tramwajów. Drogowcy z Centrum Zarządzania i Sterowania Transportem Publicznym ręcznie pilnują ruchu pojazdów.

Więcej >>>04.04.2016r. #2

AWARIA ITS

Od rana pracownicy firmy Sprint, która stworzyła dla Olsztyn system ITS, starają się ustalić przyczyny awarii, która spowodowała opóźnienia w kursowaniu tramwajów. Drogowcy z Centrum Zarządzania i Sterowania Transportem Publicznym ręcznie pilnują ruchu pojazdów.

Więcej >>>07.02.2016r. #1

JAK SPRAWUJE SIĘ ITS ?

ITS, system sterujący pracą sygnalizacji świetlnej na głównych ulicach Olsztyna, już ułatwia życie pasażerom komunikacji miejskiej, ale kierowcy wciąż na niego narzekają. Na szczęście widać oznaki poprawy w jego funkcjonowaniu

Więcej >>>